Fluktuace a kolik Vás ve skutečnosti stojí?

Za svou dosavadní praxi se s fluktuací setkávám téměř denně ať již za dob, kdy jsem byla zaměstnanec ale i nyní s klienty malých ale i velkých společností. Další etapou, kdy se setkávám s fluktuací je od jednotlivých kandidátů, kterým pomáhám nejen sestavit funkční motivační dopis a profesní životopis ale i řešíme společně jak dál v kariéře pokračovat či zda půjdeme formou rekvalifikace z důvodu většího uplatnění na trhu práce.
Fluktuace je komplexní práce všech vedoucích zaměstnanců celé společnosti s maximální podporou top managementu společnosti, často jsem se setkávala s názorem, že fluktuace je zejména problém na HR oddělení. Vážení manažeři tento názor je obrovský omyl a neznalost problematiky personalistiky a řízení firem. Na fluktuaci je zapotřebí aby pracovali všichni zaměstnanci bez rozdílu od mistra, vedoucího oddělení, manažera až po top management a všichni tzv. „táhli“ za jeden provaz. Jakmile nebudete mít podporu managementu a ten to nevezme jako svůj závazek vůči společnosti, nebude situace vůbec lehká, ba naopak budete bojovat s větrnými mlýny. Musím říct, že s nastupujícím novým managementem ve společnostech se situace velice obrací a jsou to lidé, kteří mají zájem o to naslouchat a ze svých pozic zaměstnance podporovat ve vedení lidí a pak celkové řízení je naprostý koncert. Pokud i top management se průběžně vzdělává v rámci metod řízení společnosti a komunikace je situace o to lepší a celkově se tak tvoří skvělá firemní kultura, která působí i na okolí jako atraktivní reklama.
Obraťte karty a začněte naslouchat a věnovat se svým zaměstnancům, tak se stanete vyhledávaným zaměstnavatelem, kde budou chtít lidé pracovat a Vaše podnikání bude jen vzkvétat. Buďte empatičtí a vciťte se do role, že Vy budete jako podřízený pod svým vedením, „dokážete si to představit, bude Vám takové řízení příjemné a dosáhnete požadovaného cíle?“
V závěru si pojďme říct, víte kolik Vás fluktuace skutečně stojí, jsou firmy, kde je to pár tisíc korun měsíčně ale pak jsou společnosti, které za fluktuaci vydávají desetitisíce až statisíce měsíčně no a ve finále náklady na roční fluktuaci se pohybují v miliónech korun. Opět otázka: „Můžete si to dovolit?“ Pracujte s výstupními pohovory a dejte jim koncepci, ze které bude lehce čitelné proč daný zaměstnanec odchází, řešte situaci okamžitě a přecházejte dalším odchodům ze společnosti. Přeji všem spokojené zaměstnance, vždyť v práci trávíte převážnou část pracovního dne.